Jak leczyć?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Ważne jest aby nie dopuścić do zaparć. Jeśli jednak z powodu złychnawyków mamy tę przypadłość, trzeba jak najszybciej przywrócić jelitompełną sprawność. Możemy sobie pomóc stosując Sekrety babuni , ale nie w każdym przypadku nam pomogą, zwłaszcza przy zaparciach przewlekłych. Doskonałym suplementem, (zwłaszcza wtedy, gdy jemy zbyt mało surowych warzyw) jest Nopalin, zawierający wysuszoną łodygę kaktusa nopal (Opuntia).

Nopalin, brany codziennie zapewnia naszym jelitom dostateczną porcjębłonnika.

Wskazany jest przy:

 • wszelkich kłopotach z trawieniem, gdyż skutecznie oczyszcza jelito, przyspieszając wydalanie masy kałowej.
 • wzdęciach, bólach w podbrzuszu,
 • cukrzycy,

 

Razem z Nopalinem warto uzupełniać dietę preparatem probiotycznym AC Zymes. Są to przyjazne bakterie probiotyczne, które na śluzówkę jelitadziałają jak balsam. Zapobiegaja wzdęciom i chronią nasze jelita przedgrzybicą.

Uwaga: Przeciwskazaniem jest ostry stanzapalny jelita i choroba Crohna.

Stosowanie Nopalinu i AC Zymes jest pomocne przy szczególnie przewlekłych zaparciach.

Niezwykle skutecznymi suplementami sąenzymy trawienne. Przez to, ze jemy za mało surowych warzyw orazspożywamy posiłki w pośpiechu, nie wszystkie enzymy maja szansę sięuaktywnić lub mogą występować ich braki. Aby trawienie postępowałoprawidłowo, należy dostarczyć organizmowi brakujące enzymy w postacigotowych preparatów. Mamy w naszej ofercie dwa suplementy diety, któremogą wspomóc nasz organizm, w trudnej sztuce trawienia.

 • Pierwszy z nich to Meal Time , zawierający wyciąg z papai – papaine, która trawi białko. Zdarza się, że odbija nam się po zjedzeniu ciężkostrawnego posiłku. Jest to męczące i niezbyt przyjemne uczucie. stosowanie Meal Time tuż przed posiłkiem (zawierającym mięso, rybę), zapobiegnie tego typu problemom.
 • Jeszcze bardziej wszechstronnym suplementem jest Digestive Enzymes , który jest pomocny przy wszelkich kłopotach trawiennych. Jeśli dokucza Ci niestrawność – Digestive Enzymes jest tym, czego szukasz! Digestive Enzymes – to rozwiązanie Twoich problemów trawiennych.
 • Na uwagę zasługuje również Green Care . Jest to lucerna siewna, alfa-alfa. Na wsi dawniej skarmiano lucerną zwierzęta, bo jest to roślina niezwykle bogata w życiodajne substancje.
 • I na koniec, niezwykle ciekawy preparat chroniący organizm przed pleśniami zawartymi w pożywieniu i wdychanym powietrzu – Chlorophyll Liquid . Odkwasza organizm i ułatwia regularne wypróżnianie. Wystarczy zastosować 1 łyżeczkę preparatu (uzupełnić wodą 1/3 szklanki) na czczo, aby poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego i ustrzec się przed zatruciem.

Jelito grube jest pierwszą barierą ochronną organizmu. Jeśli jelitojest zdrowe, jesteśmy odporni na choroby, mamy energię i pełnię siłwitalnych. W zdrowym i czystym organizmie przetrawiony pokarmprzemienia się w substancje, które dają nam energię i umożliwiająciągłą regenerację wszystkich komórek naszego ciała. Aby procesprzyswajania pokarmu przebiegał prawidłowo, aby nie rozwijały sięchoroby, musimy utrzymywać swój system trawienny w idealnej  czystości.

Pierwszym krokiem w leczeniu zaparć, powinno być oczyszczenie układu pokarmowego. Leczenie zaparcia bez uprzedniego oczyszczenia nie przyniesie efektu. Można w znacznym stopniu oczyścić organizm za pomocą specjalnej diety, ale po pierwsze, będzie to trwało całymi latami, a po drugie, nie uda się w taki sposób całkowicie oczyścić układu pokarmowego z kamieni kałowych. 

 • „Lepszy jednak rydz, niż nic”. Jeśli z różnych przyczyn nie zdobędziemy się na radykalne oczyszczanie, zastosujmy chociaż dietę z dużą ilością warzyw i oczyszczanie sokami.

W przypadku długotrwąjących zaparć, konieczne są bardziej radykalne metody.

Aby osiągnąć dobry efekt, ważne jest nasze pozytywne podejście do problemu.
Jeśli nie mamy całkowitego przekonania, że robimy coś ważnego dla naszego organizmu, to nie osiągniemy celu, bo nasz organizm odbierze negatywną informację od naszej podświadomości i uczyni wszystko, żeby zburzyć cały nasz wysiłek. Oczyszczanie układu pokarmowego możemy zacząć tylko po zrozumieniu i akceptacji konieczności tego kroku.

Oczyszczanie jelita grubego 

Lewatywy i ich rodzaje
Lewatywy mogą być zastosowane jako wyjątkowy środek, który pomaga szybko oczyścić jelita. Jednak pamiętajmy, że lewatywy nie leczą, a jedynie oczyszczają i nie można ich stosować zbyt często, bo organizm również się do nich przyzwyczaja, chociaż nie tak szybko, jak do środków przeczyszczających.

 • z naparem rumianku,
 • kwaśna lewatywa,
 • lewatywa z tłuczonego siemienia lnianego,
 • lewatywa solna,
 • z naparem rumianku, solą i mydłem,
 • z miodem,
 • lewatywa z soku z buraków,
 • lewatywy z moczu, mikro-lewatywy z moczu   – zasługują na szczególną uwagę, gdyż są najskuteczniejsze. Jedyna lewatywa, która jest w stanie spowodować oderwanie, lub rozpuszczenie kamieni kałowych. 

Lewatywy najlepiej robić wieczorem. Możemy wzmocnić efekt oczyszczający lewatywy przyjmując dobę wcześniej, przyjmując tylko płynne pokarmy. 

 • Do lewatyw stosujemy wlewnik gumowy (do nabycia w aptece, koszt.ok.25 zł).

Podczas lewatywy klękamy, podpierając się łokciami, po czym wprowadzamy przygotowany we wlewniku płyn. Po wprowadzeniu całego płynu należy położyć się na wznak, unieść miednicę, po czym położyć się na prawym boku i kilka razy wciągnąć i wypuścić powietrze brzuchem. W pozycji leżącej najlepiej jest utrzymać zawartość lewatywy przez 10-20 min, potem wstać, pochodzić, po czym można udać się do toalety.
Optymalna objętość lewatywy wynosi 1 – 1,5 1 płynu. Płyn wprowadzać można tylko w takiej ilości, która nie wywołuje nieprzyjemnych odczuć. Jeśli jednorazowo nie uda się wprowadzić wystarczającej ilości płynu, można zrobiC 2 – 3 lewatywy, jedna po drugiej z małą ilością płynu, jak zazwyczaj czyni się przy zaparciach. W zapchanym kałowymi masami jelicie przeważ nie po wprowadzeniu 0,3 – 0,5 1 płynów rozpoczynają się niepohamowane parcia. Jeśli po zrobieniu lewatywy z górnego odcinka jelita grubego wyjdzie kał, śluz i kamienie kałowe będzie to oznaczać, że czyszczenie udało się. Gdy zaś wychodzi tylko woda, lewatywę trzeba powtórzyć.
Lewatywę można robić ze zwykłej wody. Jednak zwykła woda nie usunie mas kałowych, które mocno przyklejone są do ścianek jelita grubego. Dlatego do wody najlepiej jest dodawać np. zioła, sól, słaby roztwór nadmanganianu potasu, kwasek cytrynowy, sok z cytryny, sok z żurawiny lub ocet jabłkowy. Można stosować lewatywy z wody z topniejącego śniegu lub namagnezowanej podgrzanej do temperatury ciała. W każdym przypadku lewatywy należy robić według następującego schematu:
– w pierwszym tygodniu – codziennie
– w drugim tygodniu – co drugi dzień
– w trzecim tygodniu – co trzeci dzień
– w czwartym tygodniu – co czwarty dzień
– w piątym tygodniu – jeden raz.
Jeśli po zakończeniu całego cyklu oczyszczania wypróżnienia nie unormują się, kontynuujemy oczyszczanie jeszcze przez 1 – 2 tygodni. Wcześniej, czy później stolec się unormuje.
Uwaga: W skrajnych przypadkach, gdy wprowadzimy zbyt dużą ilość płynu, mogą wystąpić drgawki. Wówczas należy natychmiast przerwać zabieg, zrobić głęboki wdech przez nos, zatrzymać powietrze i powoli wydychać przez usta. W ten sposób oddychamy do momentu ustania drgawek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*