Jak rozpoznać grzybicę paznokci?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Grzybica paznokci w zasadzie może wystąpić i nie zostać wcale przez nas zauważona. Zwykle jest to etap początkowy, gdzie paznokcie są kruche i łamliwe i pojawiają się słabo widoczne przebarwienia. Przeważnie lekceważymy takie objawy, które tłumaczymy „brakiem witamin” lub długotrwałym trzymaniem lakieru na paznokciach. Ale niestety – to już właśnie może być grzybica.

Dalsze objawy dają się już łatwo zauważyć. Przede wszystkim występuje rogowacenie lub bruzdy łącznie z utratą przejrzystości i zmianą barwy płytki paznokcia. Zwykle zainfekowany paznokieć robi się żółtawy lub białawy, a do tego występuje znaczne już osłabienie płytki i paznokieć może odklejać się od macierzy.

Przy grzybicy paznokci mogą także powstać ropiejące miejsca, które po ucisku na paznokieć wydzielają ropną maź. Często pojawia się przy tym także uczucie bólu palców. Grzybica atakuje zdecydowanie częściej paznokcie u stóp niż paznokcie u dłoni, a dokładniej: pierwszy i piąty palec stopy. Przyczyną tego jest najprawdopodobniej ucisk buta/skarpetki, który najsilniej ściska te właśnie palce.

Przez cały czas kuracji korzystnie jest zastosować olej z czosnku w kapsułkach Garlic Caps 2×1 bezpośrednio na skórę oraz Oregano Oil – wmasowywać w skórę,  na noc.

Skąd mam grzybicę paznokci?

Grzybica paznokci często jest powikłaniem po niewyleczonej grzybicy stóp. Statystycznie, co piąty Polak cierpi już na tę dolegliwość, a zarazić można się najczęściej podczas pobytu na basenie, w saunie, pod prysznicem. Także noszenie czyjegoś obuwia lub skarpetek może stanowić zagrożenie. Równie niebezpieczne jest korzystanie z przyrządów pielęgnacji stóp: pumeks, pilnik, tarka, obcążki, nożyczki do pedicure, które nie są zawsze dezynfekowane w gabinetach kosmetycznych lub które zdarza się bezwiednie pożyczyć od zainfekowanej osoby.

Czynniki powodujące infekcję grzybiczą paznokci:

  • zaburzenia krążenia
  • słaba odporność
  • stosowanie sterydów
  • zaburzenia hormonalne
  • potliwość stóp
  • nieprzewiewne obuwie
  • obcisłe, syntetyczne skarpetki
  • tipsy – sztuczne paznokcie, lakiery do paznokci
  • czynniki środowiskowe
  • korzystanie z publicznych basenów, SPA, łaźni

Należy pamiętać o tym, że leczenie grzybicy paznokci jest procesem długotrwałym i często nawet kapryśnym. Grzybica może ustąpić, a za chwilę powrócić i to ze zdwojoną siłą. Dodatkową trudność procesu leczenia sprawia także to, że często grzybica paznokcia wiąże się z równie trudną do wyleczenia grzybicą stóp i „lubi” przenosić się na sąsiednie palce i kolonizować nowe miejsca na skórze. Dobrze jest korzystać z dodatkowych maści na paznokcie. Należy jednak zwrócić uwagę na skład takiej maści – musi być całkowicie naturalna, a więc z naturalnych składników, ponieważ takie produkty (tu również opisane), dzięki surowcom naturalnego pochodzenia, lepiej się przyswajają i działają silniej niż syntetyczne leki apteczne. Nie mają także skutków ubocznych ani nie wpływają negatywnie na wątrobę.

Gdy już jesteśmy dotknięci grzybicą paznokcia, należy bardzo uważać, aby nie zainfekować pozostałych członków rodziny. Przede wszystkim nie wolno wtedy dzielić się ręcznikami, skarpetkami, butami, kremami oraz przyborami do pielęgnacji paznokci. Do płynu do mycia rąk i stóp warto dodać też kilka kropel olejku z oregano, ponieważ będzie on bardzo skutecznie odkażał.

%name Jak rozpoznać grzybicę paznokci?

Skinetrin

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*