Kwas fitowy – Inositol Hexaphosphate

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Inositol Hexaphospate, czyli kwas fitowy lub IP6 jest zawiązkiem chemicznym występującym w fasoli, kukurydzy, brązowym ryżu oraz większości ziaren bogatych w błonni 
W niedawnej przeszłości uznawany był za substancję nie posiadającą żadnych wartości odżywczych a nawet za wręcz szkodliwą ze względu na jego zdolność absorpcji niektórych minerałów.Dopiero w roku 1980 biochemik Ernest Gref zaczął przypuszczać, że kwas fitowy może być skutecznym antyoksydantem właśnie dzięki zdolności absorpcji minerałów.
Badania przeprowadzone na uniwersytecie Meryland przez Dr. AbulKalam Shamsuddin wykazały potencjalne możliwości zastosowania IP6 w walce z nowotworami.
Propagatorzy stosowania IP6 nazywają go naturalną bronią przeciw nowotworową twierdząc, że zawiązek ten hamuje lub doprowadza do zaniku wielu form nowotworów włączając raka piersi, jelita grubego i prostaty. Uważany jest za antyoksydant, związek, który blokuje akcję aktywnych cząsteczek tlenu zwanych wolnymi rodnikami. Zwolennicy IP6 twierdzą, że może on być pomocny w problemach związanych z kamieniami w nerkach, zawyżonym cholesterolem, chorobami serca i wątroby.

Kwas fitowy jest silnym, lecz zarazem bezpiecznym czelatorem ( czelator- związek pomagający usuwać z organizmu nadmiar minerałów zwłaszcza metali), który w przyszłości być może zastąpić skomplikowaną i inwazyjną metodę chelation therapy jak np. mineral-chelate EDTA czy leku: absorbentu żelaza desferrioxamine ( Desferal) . Kwas fitowy, czyli IP6 posiada zdolność łączenia się z żelazem oraz blokowania powstawania rodników wodorotlenkowych (hydroxyl radicals), jak i hamuje oksydację lipidów., Właściwości te wykorzystano między innymi z powodzeniem w konserwacji żywności.
Zazwyczaj trzy miesięczna terapia IP6 wystarcza do uzyskania optymalnego obniżenia poziomu żelaza. Dłuższe stosowanie może doprowadzić anemii spowodowanej niedoborem żelaza. Zazwyczaj osobnicy z anemią po zastosowaniu IP6 czują wyrazne osłabienie natomiast osobnicy z nadmiarem żelaza wyrazny wzrost energii.
Opracowano na podstawie artykułu zamieszczonego w: Nutrition Science News, June 2000.

Jak wspomniałem w tłumaczeniu artykułu Dr Mercoli stosowanie Ip-6 w leczeniu nadmiaru żelaza w organizmie jest jeszcze sprawa dyskusyjna wymagająca dalszych badań. Jeden z moich znajomych zwrócił się bezpośrednio do jednego z producentów Ip-6 o ich opinie, co do skuteczności tego środka w obniżaniu poziomu żelaza, oto odpowiedz, jaka otrzymał.
Ukazało się wiele opracowań na temat Ip-6 i żelaza, opublikowanych przez wielu autorów włącznie z Dr. Mercola. Pamiętam książkę ,,Żelazo, bomba z opóznionym zapłonem, która sugeruje ze IP-6 jest skutecznym środkiem w obniżaniu poziomu żelaza. Niestety, nie mamy bezpośrednich lub potwierdzonych raportów potwierdzających tą opinie.
Wiele osób informuje nas o zaletach Ip-6, nie dostarczając nam jednak dowodów w postaci wyników badań krwi itp.Traktujemy wiec to jako nie potwierdzone informacje.
Jak długo postępuje się w/g zasady: ,, Po pierwsze nie szkodzić Ip-6 jest środkiem wartym spróbowania oczywiście w uzgodnieniu z lekarzem, jako ze nawet w dużych dozach jest on bezpieczny w użyciu. Jeżeli zdecydujesz się na kuracje prosimy o powiadomienie nas o wynikach.

%name Kwas fitowy   Inositol Hexaphosphate

Pospiesz się - Oferta Limitowana

297 zł 137 zł

Wypełnij formularz zamówienia preparatu CGA800 i schudnij natychmiast

ostatni dzień promocji:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*