Pielęgnacja skóry dojrzałej

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Gdy nasza skóra zaczyna się starzeć pojawiają się na niej zmarszczki, gdyż skóra traci nawilżenie i elastyczność. Jest to efektem rozluźnienia włókien kolagenowych i elastyny, na której tworzą się nowe komórki skóry. Na uszkodzonej siatce skóra wiotczeje i pojawiają się na niej bruzdy.

Dlatego też najlepiej rozpocząć pielęgnację antyzmarszczkową już w młodym wieku, gdy zmarszczki sięgają powierzchownych warstw skóry, a nie głębszych. W związku z tym należy dbać o nawilżenie cery oraz trzeba unikać nadmiernego promieniowania UV, dymu papierosowego, złej diety i stresowych sytuacji.

Przez promieniowanie słoneczne nasze włókna kolagenowe i elastyna stają się coraz cieńsze, przez co w rezultacie następuje ich rozpad. Ważne jest zatem, by używać kremów z filtrem nawet SPF 50+, jak i unikać zbyt długiego leżakowania na solarium i intensywnego opalania.

smallx155x1 Pielęgnacja skóry dojrzałej

Skóra pod oczami

Najcieńsza skóra na naszej twarzy znajduje się pod oczami, dlatego też jest najbardziej narażona na szybkie powstawanie zmarszczek. W związku z tym im szybciej zacznie się stosować bogate kremy pod oczy, tym wolniej i mniej powstanie pod nimi bruzd. Warto również w lato nosić okulary przeciwsłoneczne, by ochronić delikatne miejsce przed szkodliwymi promieniami UV.

Komórki macierzyste

Gdy nam na karku rośnie coraz większa liczba lat, nasze naturalne komórki macierzyste powoli obumierają. Mają one silne właściwości regeneracyjne, dlatego też razem z innymi składnikami aktywnymi (kwas hialuronowy, elastyna czy kolagen), ponownie aktywują komórki skóry do odbudowy.

Kwas hialuronowy i kolagen

Kwas hialuronowy i kolagen spełniają swą funkcję poprzez nawilżanie, dzięki czemu skóra jest elastyczna i jędrna. Dodatkowo kwas osłania cerę przez czynnikami zewnętrznymi oraz pobudza produkcję kolagenu, którego zadaniem jest regeneracja. Wypełnia on zmarszczki i spłyca je, sięgając aż po najgłębsze warstwy skóry. 

witamina c Pielęgnacja skóry dojrzałej

Witamina A i antyoksydanty

Witamina A jest niezwykle potrzebna do regeneracji skóry, szczególnie, gdy używamy jej w kremie na noc. Pomaga on w zapobieganiu powstających zmarszczek. Antyoksydanty natomiast usuwają z organizmu wolne rodniki, które postarzają skórę i w dużych ilościach mogą prowadzić do powstawania nowotworów. Są nimi między innymi zielona herbata, koenzym Q10, jak i witaminy C i E. Ważne jest dlatego, by stosować je nie tylko od zewnątrz w postaci kremu, ale również wewnętrznie poprzez np. picie zielonej herbaty.

Kwasy hydroksylowe

Najcięższym działem przeciwko skórze trądzikowej, suchej czy też mieszanej są kwasy hydroksylowe, jednak nie są wskazane cerze wrażliwej. Ich działanie można porównać do zabiegu mikrodermabrazji. Eliminuje on przebarwienia, likwiduje zmarszczki, zmniejsza ilość wolnych rodników i zmniejsza pory. Przy korzystaniu z kwasu hydroksylowego ważne jest, by stosować również krem z wysokim filtrem (SPF 50 +)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*