Sprawdź, co wpływa na zdrowie i urodę piersi

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Sprawdź, co wpływa na zdrowie i urodę piersi

Kształt i wygląd piersi są istotnym elementem atrakcyjności kobiety. Panie powinny o nie dbać. Zdrowie i urodę piersi zapewnia nie tylko codzienna pielęgnacja  oraz regularnie wykonywane badania USG i mammografia, ale także zdrowy styl życia. Sprawdź, czego unikać, by cieszyć ładnym biustem.

Alkohol

Fot. mojepiersi.com.pl                       
Alkohol w nadmiarze źle wpływa na piersi. Dzienna dawka alkoholu, która nie wpływa negatywnie na ich strukturę i wygląd to jeden wysokoprocentowy drink, jeden kieliszek wina (najlepiej czerwonego) lub szklanka 5-procentowego piwa.

Opalanie się
Delikatna skóra  piersi bardzo łatwo ulega poparzeniom. Przed działaniem promieni słonecznych (także w solarium)  należy ją chronić kremami z wysokim filtrem.

Palenie papierosów

Fot. sxc.hu                                      
Na piersi źle wpływa palenie papierosów. Kobiety palące znacznie częściej cierpią z powodu rozszerzenia naturalnych przewodów oraz powstawania jam, ropni, przetok i zapalenia piersi.

Wahania wagi ciała
Dbając o piersi nie można zapominać o zachowaniu właściwej wagi ciała. Osoby otyłe, które decydują pozbyć się kilogramów powinny robić to z rozwagą. Szybki spadek masy ciała może sprawić, że piersi opadną, staną się wiotkie i mało jędrne.
 

Karmienie piersią
Karmienie nie ma negatywnego wpływu na piersi. Wręcz przeciwnie. Dłuższe karmienie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka zachorowania na raka piersi. A odpowiednia pielęgnacja w czasie ciąży i karmienia pozwala zachować ładny wygląd biustu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*