Walcz o młodą cerę

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Czym są zmarszczki? Z jakiego powodu ich nie pragniemy i w jaki sposób się ich pozbyć? Wkrótce to wszystko wytłumaczymy. Przede wszystkim powinno się rozumieć i uświadomić sobie, iż zmarszczki to rzecz nieunikniona. Powstają w rezultacie starzenia się skóry a tego nie da się uniknąć. Nie można się przed nimi obronić, ale można je opóźnić lub zamaskować. Jeżeli wystarczająco wcześnie rozpoczniesz dbanie o swoją skórę to ich efekt nie będzie taki straszny.

Czym są i skąd się biorą?

Początkowe zmarszczki zjawiają się pomiędzy 25 a 30 rokiem życia i wywołane są mimiką twarzy. Określane są wielokrotnie zmarszczkami mimicznymi. Następne zmarszczki pojawiają się w następnych latach oraz będą wywołane starzeniem się skóry, to znaczy osłabieniem włókien kolagenu i elastyny. Owe komponenty powodują, że skóra wydaje się być elastyczna i napięta, jednak z czasem wiotczeją i wywołują opadanie skóry oraz zmniejszoną elastyczność. W wielu przypadkach to zjawisko pojawia się wcześniej. Do powodów zaliczamy: zbyt częste korzystanie spośród promieni słonecznych (opalanie się), niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, palenie i inne. Dodatkowo powinno się po prostu nie denerwować i nie marszczyć. To prosta rada, ale wiele osób po prostu wszystkim się stresuje. Nie tylko mimika twarzy, ale także sam stres wydaje się być czynnikiem powodującym zmarszczki.

Nierówna walka

Jak uprzednio było opisane – zmarszczki dopadną wszystkich i mamy możliwość tylko zniwelować i opóźnić ich postępowanie. Wiele ludzi od razu sięga po nienaturalne specyfiki, kremy oraz maseczki. Aczkolwiek najlepszym pomysłem wydaje się być modyfikacja trybu życia od wczesnych lat. Solidna dieta, prawidłowe ćwiczenia oraz unikanie używek i opalania może mieć pożyteczny wpływ na Twoją skórę. Elementem, który bardzo często wydaje się być pomijany jest picie wody. Nawilżanie skóry wydaje się być pewnym spośród najważniejszych składników jej zdrowego wyglądu. Sporo osób przepuszcza mnóstwo gotówki na kremy i maseczki nawilżające a zapomina, że taki sam lub o niebo lepszy efekt możemy uzyskać pijąc duże ilości wody. Organizm każdego dnia traci ok. 2-2,5 litra wody, dlatego trzeba to nadgonić. Najlepiej pić ok. 2 litrów samej wody, nie licząc herbat lub pozostałych napoi.

Pomocnicze czynniki

Jeżeli pijemy systematycznie wodę, unikamy używek, nie stosujemy solariów oraz stosujemy normalną dietę i trening fizyczny to zmarszczki nie muszą być dla nas kłopotem. Jeśli jednak pragniesz aplikować dodatkowe substancje, które pomogą to wskazane jest korzystać z najkorzystniejszych opcji. Dobry krem przeciwzmarszczkowy stosowany 1-2 razy dziennie na pewno nie zaszkodzi a dodatkowo dostarczy skórze potrzebnych witamin i komponentów odżywczych. Dwa razy w tygodniu trzeba stosować maseczkę, która wydaje się być świetna do błyskawicznego odżywienia skóry. Dodatkowo powinno się zwrócić uwagę na masaże twarzy, które zapewniają naprawdę doskonałe efekty. Opłaca się przejść się do kosmetyczki i obejrzeć jak wykonuje tego typu zabieg, aby później móc masować się samemu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*