Życiodajna woda

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Życiodajna woda

Odpowiednie zaopatrzenie organizmu w wodę to podstawa. Zaleca się spożywanie około 2 litrów płynów dziennie, aby w odpowiedni sposób nawodnić organizm, jednak normy te są różne dla każdego. Zależą od klimatu, wykonywanej pracy, podejmowanego w ciągu dnia wysiłku, masy ciała i stanu zdrowia. O tym, jaka to ważna kwestia, świadczy chociażby fakt, że człowiek bez pożywienia jest w stanie przeżyć około miesiąca, natomiast bez wody tylko 3 dni. Nie ma się jednak czemu dziwić, skoro nasz organizm składa się z niej w 70%. Wchodzi ona w skład krwi i limfy, jest obecna w komórkach i narządach. Organizm człowieka produkuje wodę, jak również ją wydala: pocąc się, oddychając, oddając mocz.

Dobroczynne działanie wody

Woda pełni niezwykle istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Do jej podstawowych funkcji należy rozpuszczanie pokarmu oraz jego transport. Służy również odżywianiu komórek oraz odpowiada za wchłanianie pożywienia z jelit. Jej dobroczynna rola polega także na usuwaniu szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu. Woda jest także niezbędnym elementem przy większości procesów biochemicznych zachodzących w naszym wnętrzu. Reguluje temperaturę ciała – schładza je do odpowiedniej temperatury – oraz nawilża błony śluzowe. Jest to bardzo ważne w procesie oddychania; nieodpowiednie nawodnienie organizmu prowadzi do ich wysuszenia, co utrudnia pracę rzęskom, mającym za zadanie usuwać zarazki. Przez to uszkadzają się drogi oddechowe.

Częste przyczyny odwodnienia 

Przyczyn odwodnienia może być wiele. Za nieodpowiednie nawodnienie organizmu może być odpowiedzialna nasza dieta: jeśli używamy zbyt wiele soli kuchennej, możemy się nabawić hipernatremii – równie groźne bywa całkowite wyeliminowanie soli z pokarmów. Także kuracje odchudzające (zwłaszcza głodówki) źle wpływają na poziom wody w naszym organizmie. Często zdarza się odwodnienie w wyniku przegrzania organizmu – wydzielamy wtedy sporą ilość potu, dzięki któremu nasz organizm się ochładza – łatwo wtedy o szybki spadek poziomu wody. Właściwości odwadniające ma także alkohol. O nawadnianiu nagminnie zapominamy latem; przebywając nad jeziorem nie odczuwamy potrzeby picia dużych ilości płynów, gdyż kąpiąc się, czujemy, jakbyśmy odpowiednio nawilżali organizm. Jest to oczywiście złudne wrażenie; wybierając się nad wodę powinniśmy brać ze sobą dużą butelkę napoju. Inną przyczyną odwodnienia może być choroba – w wyniku wymiotów, biegunki i gorączki tracimy znaczną ilość płynów. Pomieszczenia o suchym powietrzu, np. klimatyzowane, także wpływają na poziom wody w naszym organizmie.

Katastrofalne odwodnienie

Przez odwodnienie rozumiemy stan, w którym nasz organizm ma niższą zawartość wody niż potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli odwodnienie jest nieznaczne i ubytek wynosi 1-3%, nie zagraża nam niebezpieczeństwo. Odczuwamy jednak wtedy pragnienie i lekki dyskomfort, doświadczamy suchości w ustach i często bólu głowy. Doznajemy znacznego spadku energii i czujemy się bez sił. Zmniejsza się elastyczność skóry, pojawiają się zaparcia, a mocz ma ciemne zabarwienie. W przypadku większego niedoboru wody w organizmie mogą pojawić się takie objawy jak osłabienie odporności, senność, utrata świadomości czy uszkodzenie organów wewnętrznych. Jeśli odwodnienie przekroczy 15%, do powyższych objawów dołączą wymioty i biegunka, co może się skończyć śmiercią, nawet w ciągu kilku godzin.

Co warto pić?

Najzdrowszym i najpopularniejszym napojem jest woda mineralna. Jej spożywanie ułatwia trawienie, wspomaga przemianę materii, dlatego jest zaleca podczas stosowania diet odchudzających. Poprzez spożywanie wody mineralnej dostarczamy do organizmu wiele mikro i makroelementów. Woda mineralna służy również jako nośnik odżywczych substancji w organizmie. Dzięki niej substancje te szybciej i sprawniej trafiają do miejsc swojego przeznaczenia. Pozytywnym efektem picia wody mineralnej są również nawilżone błony śluzowe. Odpowiednia dawka wody mineralnej reguluje nasze ciśnienie, pomaga również usuwać niekorzystne produkty przemiany materii.

Co oprócz wody pomoże nam wzmocnić i upiększyć organizm?
 

Sufrin, 60 kapsułek – suplement diety, składający się wyłącznie z naturalnych składników, którego głównym aktywnym składnikiem są związki łatwo przyswajalnej przez organizm bio-siarki. Znajdujący się w produkcie olej piniowy z sosny śródziemnomorskiej zwany eliksirem młodości uznawany jest za jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Spowalnia oznaki starzenia i uelastycznia skórę. Siarka natomiast to pierwiastek znany od wieków, który jako składnik tzw. molekuły życia jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Bio-siarka jest składnikiem wielu białek, witamin, hormonów oraz innych związków biologicznie czynnych.

Lek Echinacea-ratiopharm Max jest produktem leczniczym pochodzenia roślinnego,     pobudzającym działanie systemu immunologicznego organizmu. Produkt stosuje się w leczeniu wczesnych objawów przeziębienia i może być stosowany do krótkotrwałej profilaktyki w okresie jesienno-zimowym i wiosennym, w przypadku zwiększonego niebezpieczeństwa przeziębienia oraz w celu zmniejszenia podatności na infekcje w okresie osłabienia organizmu.

 

Phytojoba – maska nawilżająca 200 ml- silnie nawilżająca ekspresowa maska PHYTOJOBA służy do szybkiego nawilżenia i ochrony włosów suchych. Kremowa, delikatnie pachnąca maska odżywia nawet głębokie warstwy włosa. Odtwarza jego warstwę ochronną, zachowując w ten sposób właściwe nawilżenie. Naturalne filtry UV chronią włosy przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*