Zapalenie cewki moczowej – Objawy, leczenie, domowe sposoby

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Przypadłość ta jest określana przez lekarzy jako non-gonococcal urethritis (NGU) i jest jedną z nielicznych chorób wenerycznych, która częściej dotyka mężczyzn niż kobiety. Warto wiedzieć, że zapalenie cewki moczowej jest wywoływane przez te same bakterie, które odpowiadają za chlamydię. Jednak w tym przypadku objawy namnażania się bakterii rzadko są widoczne u kobiet.

Podstawą profilaktyki zdrowotnej wszystkich osób aktywnych seksualnie jest wykonywanie regularnych badań, ponieważ nieleczenie zapalenia cewki moczowej lub innych chorób może wywołać nawet trwałą bezpłodność. Leczenie NGU polega na doustnym przyjmowaniu leków zawierających azytromycynę (Azithromycin) lub doksycyklinę (Doksycyklina w tabletkach). Jeżeli chory nie ma możliwości uzyskania doraźnej pomocy od lekarza istnieje szansa zamówienia farmaceutyków na zapalenie cewki moczowej przez Internet na stronie naszej kliniki internetowej.

Azithromycin

Wszechstronny antybiotyk stosowany w kuracji leczniczej większości infekcji wenerycznych, takich jak: chlamydia, rzeżączka, zapalenie cewki moczowej i mycoplasma genitalium. Wysoka zawartość składnika aktywnego pozwala już w ciągu trzech dni zwalczyć objawy choroby.

Doksycyklina

Jest to antybiotyk, który zawiera substancję przeciwbakteryjną o tej samej nazwie. Badania laboratoryjne udowodniły, że skutecznie hamuje ona rozwój bakterii, które wywołują chlamydię, ureaplasma urealyticym czy zapalenie cewki moczowej. Doksycyklina jest wysoko aktywna biologiczna, dlatego stosuje się ją w niższych dawkach niż inne antybiotyki, dzięki temu wywołuje mniej skutków ubocznych.

Jakie są przyczyny zapalenia cewki moczowej?

Tak jak inne choroby weneryczne również zapalenie cewki moczowej przenosi się podczas kontaktów płciowych. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie prezerwatyw, które w dużym stopniu zmniejszają ryzyko zakażenia. Jest to szczególnie wskazane, jeżeli odbywa się stosunek seksualny z nowym partnerem. Nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej może być wywołane przez kilka rodzajów drobnoustrojów:

Jakie są objawy zapalenia cewki moczowej?

Po zakażeniu bakterią, objawy chorobowe pojawiają się po około 5-14 dniach, ponieważ tyle trwa okres wylęgania mikroorganizmów. Pierwszym pojawiającym się objawem, zarówno u kobiet jak i mężczyzn jest ból i pieczenia podczas oddawania moczu. Jeżeli nie zostanie podjęte leczenie to bakterie atakują również dalsze odcinki cewki moczowej. Objawy zapalenia cewki moczowej to:

Ropna wydzielina z cewki moczowej

Częstomocz

Ból podczas wzwodu

Opuchlizna wokół cewki moczowej

Ból podbrzusza (u kobiet)

Plamienia i upławy (u kobiet)

Jakie jest leczenie nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej?

Sama terapia lecznicza podjęta przeciw nierzeżączkowemu zapaleniu cewki moczowej jest szybka i prosta. Opiera się na doustnym przyjmowaniu antybiotyków: Azithromycinu lub Doksycyliny. Składniki aktywne zawarte w lekach cechują się wysoką skutecznością w hamowaniu rozwoju bakterii z rodziny non-gonococcal urethritis.

Jakie są skutki nieleczenia zapalenia cewki moczowej?

Ponieważ choroba nie zawsze wywołuje symptomy zakażenia bardzo często leczenie zostaje zaniedbane, a infekcja przechodzi w stan przewlekły. Niestety wywołuje to bardzo duże ryzyko zdrowotne. Najbardziej groźnym skutkiem niepodjęcia leczenia zarówno u kobiet i mężczyzn jest bezpłodność. U niektórych pacjentów dodatkowo pojawia się zespół Reitera czy zapalenie jąder.

Gdzie mogę kupić leki na zapalenie cewki moczowej?

Antybiotyki stosowane w leczeniu NGU można kupić tylko na receptę, jednak nie zawsze wizyta u lekarza jest możliwe. W takiej sytuacji istnieje wygodna możliwość zamówienia Azithromycinu lub Doksycykliny drogą internetową. Nasza klinika internetowa oferuje profesjonalną konsultację medyczną, która pomoże wybrać najbardziej skuteczne leki. Gdy lekarz wystawi receptę będzie ona automatycznie zrealizowana w aptece, a farmaceuci zapakują zakupione leki w dyskretne opakowanie. Koszt wysyłki towarów jest już wliczony w cenę produktów. Nasza klinika internetowa korzysta z usług kurierskich, które gwarantują dostarczenie przesyłki w ciągu 24-48 godzin od chwili przyjęcia przesyłki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*